Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Prázdninová jazda Cecaňou za históriou sklárskeho priemyslu

Mimoriadny vlak do Čadce ALBATROS klub

ALBATROS klub Bratislava, Železničná spoločnosť Slovensko, národný dopravca a Železničné múzeum SR vás pozývajú 13. júla 2023 na mimoriadnu prázdninovú jazdu Cecaňou za históriou sklárskeho priemyslu do Nemšovej a  Lednických Rovní.

Mimoriadny vlak na trase Bratislava, hl.st. – Pezinok – Trnava – Leopoldov – Piešťany – Nové Mesto nad Váhom – Trenčín – Nemšová – Lednické Rovne a späť bude vedený historickým motorovým rušňom T478.1201 Cecaňa. V súprave vlaku budú vozne Bc s možnosťou otvorenia okien a historický reštauračný vozeň, v ktorom na vás čakajú domáce langoše, palacinky a iné domáce špeciality.

Čo sme pre vás pripravili: Najprv si užijeme nezabudnuteľnú jazdu historickým vlakom z Bratislavy do Nemšovej, odkiaľ sa presunieme po železničnej vlečke až do Lednických Rovní. Tu navštívime skláreň spoločnosti RONA, ktorá bola založená v roku 1892 Jozefom Schreiberom. Po prehliadke ručnej a strojovej výroby skla sa oboznámime s technológiou tavenia a výroby skla, navštívime priľahlý park a tiež bude možnosť na nákup výrobkov v podnikovej predajni RONA.

Potom sa našim vlakom presunieme do stanice Nemšová. Tu navštívime firmu Vetropack, ktorá sa zaoberá výrobou obalového skla z recyklovaného materiálu (poháre na zaváranie, fľaše na nápoje a podobne). Po prehliadke oboch sklární sa pustíme na cestu späť do Bratislavy.

Cena: dospelý: 50,- EUR, dieťa do 15 rokov, ZŤP a dôchodca: 30,- EUR. V cene je zahrnutá miestenka a vstupné na prehliadky sklární.

Počet miest je obmedzený! Zmena programu vyhradená.

Cestovný poriadok: bude zverejnený na www.albatrosklub.sk a FB ALBATROS klub. Odporúčame cestujúcim skontrolovať si CP jeden deň vopred.

Predajné miesta a kontakty: Predpredaj miesteniek je možný elektronicky e-mailom na adrese albatrosklub@albatrosklub.sk.

Cecaňou do sklární Nemšová a Lednické Rovne
Cecaňou do sklární Nemšová a Lednické Rovne

 

Návrat na vrch stránky