Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Už od roku 2014 nám pomáhate udržiavať parný rušeň 498.104 Albatros v pohybe. Vtedy ste nám odovzdali 590,76 EUR a počet darcov každým rokom rastie. V roku 2019 ste nám darovali 1602,01 EUR, ktoré sme použili na zakúpenie technického vybavenia potrebného na opravu rušňa. Taktiež sme podporili ochranu životného prostredia a zakúpili sme vratné poháre z tvrdeného plastu na čapované nápoje. Tým sme prestali používať jednorazové plastové poháre. Príspevky za rok 2020 boli použité na opravu dvojkolesí parného rušňa 498.104 Albatros, ktoré neboli sústružené od vyradenia rušňa z prevádzky, čiže viac ako 41 rokov. Sústruženie dopadlo vynikajúco a aj naň prispeli darcovia 2% v minulom roku. ĎAKUJEME.

Všetky vaše príspevky budú aj v tomto roku použité na podporu občianskeho združenia ALBATROS klub a reštaurovanie historických vozidiel v našej správe. V roku 2022 máme okrem iných činností v pláne dať vyrobiť historické uniformy pre sprievodcov na našich jazdách, ako aj dokúpenie potrebného technického vybavenia k opravám parného rušňa. Ďakujeme všetkým vám, ktorým história nie je ľahostajná.

ĎAKUJEME za vašu pomoc!  Váš ALBATROS tím.

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu: Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane

Obchodné meno (názov) : ALBATROS klub
Právna forma : Občianske združenie
IČO/SID : 42260922
Sídlo : 83101 Bratislava, Tupého ul. 4

Tlačivo na poukázanie 2% z dane nájdete tu: Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane

Ako poukázať 2% z daní

Dôležité termíny:
  • do 31. marca 2022 – Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami – Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania

  • do 30. apríla 2022 – Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.

  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.

  3. Najneskôr do 30. apríla 2022 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

 

Návrat na vrch stránky