Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Hoštice u Volyně 2024

Cecaňou do Hoštic u Volyně 2024

Milí priatelia, nadšenci a fanúšikovia trilógie komédií Slunce, seno,… 
Albatros klub Bratislava pre veľký úspech usporiada v termíne 4. – 7. júla 2024 už po piatykrát mimoriadny poznávací zájazd vlakom: “Cecaňou do svetoznámej obce Hoštice u Volyně”.

V termíne od 4. – 7. júla 2024 vypravíme z Bratislavy do Vimperku mimoriadny nostalgický vlak ťahaný motorovým rušňom T 478.1201 Cecaňa pre turistov a milovníkov trilógie Slunce, seno,…
Na výlet nebudete potrebovať ani deň dovolenky – vyrážame vo štvrtok večer a vrátime sa v nedeľu večer. Nastúpiť môžete priamo v Bratislave, alebo pristúpite po ceste.

Objednávky a rezervácie: online na adrese: albatrosklub@albatrosklub.sk

Program:
– štvrtok: 
podvečer odjazd z bratislavskej hlavnej stanice smer Brno, následne nočná prehliadka Brněnského podzemia – Labyrint pod Zelným trhom (vstupné cca 11 eur), nočný presun vlakom;
– piatok: ráno sa zobudíme v stanici Hluboká nad Vltavou, pôjdeme na prehliadku nádherného zámku Hluboká, odtiaľ sa presunieme do Českých Budějovic na prehliadku mesta. Ďalej sa zastavíme v Protivíne, kde navštívime múzeum Kráľovstvo času. Následne budeme pokračovať sme Hoštice u Volyně, kde si urobíme tradičnú spoločnú fotografiu, zastavíme v Maleniciach, kde na cintoríne zapálime sviečku na mieste posledného odpočinku Jiřiny Jiráskovej a odfotíme sa pri buste Zdeňka Podskalského. Potom už zaparkujeme v cieľovej stanici Vimperk, kde budú k dispozícii sprchy. Večer zavŕšime opekačkou a oldies party.
– sobota: po raňajkách sa vyberieme k štátnej hranici a následne prejdeme do Nemecka. Program ešte dolaďujeme. Poobede pôjdeme pre veľký úspech do kúpeľov Bad Füssing Johanesbad. Večer cesta späť do Vimperku, posedenie.
– nedeľa: návšteva Hoštic u Volyně, prehliadka obce, JZD, miestnych zaujímavostí. Následne cesta do Bratislavy.

Cecaňou do Hoštic u Volyně 2022

Čakajú na vás tri dni plné výletov a tri noci v našich ležadlových vozňoch Bc., ktoré majú uzamykateľné kupé. So sebou si na každý výlet či kúpanie zoberiete iba to, čo uznáte za vhodné. Vo štvrtok sa na začiatku jazdy ubytujete vo svojom kupé a začne zážitok z cestovania. K dispozícii bude reštauračný vozeň s čapovaným pivkom a vineou, domáce špecialitky a popri tom spoločenské hry a samozrejme sledovanie komédie Slunce, seno, jahody.

 

Pre koho je akcia určená

Výlety ALBATROS klubu sú od začiatku plánované pre všetkých fajn ľudí, ktorí majú chuť spoznávať krásy krajín podľa cieľu jazdy a drobné nedostatky, ktoré sa môžu vyskytnúť, neberú smrteľne vážne. 
Tiež medzi sebou privítame hudobníkov, ktorí vedia rozveseliť a zabaviť ľudí vo vozni hrou na gitare, harmonike či spevom.

Čo vás čaká a neminie

Na jazdu ideme vlastným vlakom, ktorý bude vypravený iba pre nás. Počas celej jazdy budete mať svoje miesto vo vozni a v kupé. K dispozícii bude reštauračný vozeň. A keď budeme mať šťastie, obcou nás prevedie maestro Zdeněk Troška!
Nesmieme zabudnúť na tombolu, súťažný kvíz a krájanie narodeninovej torty!
Čo je v cene výletu?
Cena za osobu uhradená v do 31. marca 2024: 250,- eur.
Cena za osobu od 1. apríla – 31. mája 2024: 260,- eur.
Cena za osobu od 1. júna – 3. júla 2024: 270,- eur.

Cena výletu zahŕňa dopravu mimoriadnym vlakom z Bratislavy cez Brno – České Budějovice – Hoštice u Volyně – Vimperk a späť. Každý dostane svoju posteľ – lôžko v ležadlovom vozni spolu s vankúšom, plachtou a dekou. Zabezpečená bude aj plná penzia (štvrtok: prípitok, piatok: R+O+V, sobota: R+V, nedeľa: R+O+V). V cene sú aj niektoré komentované prehliadky – Českými Budějovicami a Hošticami u Volyně.
V cene nie je zabezpečený presun autobusmi v sobotu z Vimperku do Nemecka a späť (20,- eur / osoba), vstupné do hradu Hluboká, vstupné do Brněnského podzemia.
Sprchy sú zabezpečené v cieľovej stanici Vimperk. Toalety sú k dispozícii priamo vo vlaku.

V prípade, že sa zapojíte do súťaže s 2% z dane a vyhráte, uhradené vstupné vám vrátime v plnej výške.

Ako sa píše tradícia:
Albatrosklub začal písať históriu mimoriadnych vlakov s rovnakým cieľom – svetoznámou obcou Hoštice u Volyně, už v roku 2020. A história je skutočná, keďže sa naše výlety dostali už aj do knihy “Lokálka údolím Volyňky” od nášho priateľa Vladislava Šlégra. A kde sme teda už všade boli?
2020 – Bratislava – Č. Budějovice – Hoštice – Vimperk – Strakonice – Bratislava
2021 – Bratislava – Hluboká nad Vltavou – Hoštice – Vimperk – Volary – Strakonice – Bratislava
2022 – Bratislava – Třeboň – Český Krumlov – Černá v Pošumaví – Vimperk – Bratislava
2023 – Bratislava – Brno – Tábor – Strakonice – Hoštice – Vimperk – Jezerní Slať – Kvilda – Bad Fussing – Bratislava

SÚŤAŽ

Návrat na vrch stránky