Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Cecaňou do Košíc na Rušňoparádu 2024

ALBATROS klub pri RD Bratislava hlavné, ZSSK Slovensko, ŽSR a ŽMSR Vás pozývajú na akciu Cecaňou do Košíc na Rušňoparádu 2024. Jazda mimoriadneho vlaku ťahaného historickým motorovým rušňom T478.1201 Cecaňa sa bude konať v piatok 24. mája 2024 a povedie z Bratislavy južnou trasou cez Rožňavu do Košíc.

!!! POZOR ZMENA !!!

Z dôvodu výlukových prác na tratiach ŽSR bude náš mimoriadny vlak vypravený z Bratislavy už vo štvrtok 23. mája 2024 o 20:30. Pôjdeme nocou po stanicu Zvolen, odkiaľ už pôjdeme v plánovanom čase, teda o 11:00 – v priebehu dňa najkrajšími miestami, južnou trasou do Košíc. Cena miestenky sa nemení, jednodňové cestovné sa ruší.

V súprave vlaku bude zaradený prezidentský vozeň Salon, historický reštauračný vozeň WR a ležadlové vozne Bc s možnosťou otvorenia okien.

Ubytovanie počas Rušňoparády 2024 (štvrtok, piatok, sobota, nedeľa) je možné zabezpečiť  v ležadlových vozňoch Bc, ktoré budú odstavené v areáli depa Košice, len pár metrov od konania tejto veľkolepej akcie.

Cena miestenky s ubytovaním (3 noci) : 120 EUR / osoba (uzamykateľné kupé pre max. 4 osoby).
V cene miestenky s ubytovaním je aj cena za cestovné.
Cena miestenky bez ubytovania v nedeľu – jednosmerná KE – BA : 40 EUR.

Počas jazdy bude k dispozícii reštauračný vozeň. Počet miest je obmedzený. Objednávky prijímame IBA e-mailom na adrese: albatrosklub@albatrosklub.sk. Predpokladaný odchod z Košíc je v nedeľu v ranných hodinách. Cestovný poriadok uverejníme po jeho schválení na www.albatrosklub.sk. Odporúčame cestujúcim skontrolovať si odchod vlaku jeden deň vopred. V prípade nevyužitia služby sa cestovné nevracia. V prípade technických príčin môže byť akcia zrušená, alebo môže byť hnacie vozidlo nahradené iným. Výťažok z cestovného a propagačných materiálov bude použitý na udržiavanie prevádzkyschopného stavu parného rušňa 498.104 Albatros.

Bližšie informácie o akcii nájdete na www.albatrosklub.sk, tel. po 17:00: 0907 244 150. Už teraz si môžete rezervovať miesta mejlom na adrese albatrosklub@albatrosklub.sk a nezabudnite uviesť meno, priezvisko, telefónne číslo a počet osôb (detí a dospelých).

Návrat na vrch stránky